KİMYASAL ANKRAJ

Whatsapp Hattımızdan Teklif Alabilirsiniz.

Kimyasal Ankraj

İnşaat ve mimari alanlarında konutlarda ve diğer yapı türlerinde kullanılan birçok yöntem vardır. Bu yöntemler yeni yapı yapımında kullanılırken aynı zamanda yapılmış ve onarıma ihtiyaç duyulan yapı türlerinde de sık sık kullanılan yöntem ve tekniklerdir. Yapılarda sıkça kullanılan yöntemlerden birisi de kimyasal ankraj yöntemi olmaktadır.

Kimyasal Ankraj Uzmanı

Kimyasal ankraj, yeni yapılan bina ve yapılarda kullanılabildiği gibi daha çok yapılmış ve deformasyon sürecine girmiş olan yapı türlerinde kullanılmaktadır. Kimyasal ankraj, çok önceden yapılmış ve hasar görmüş olan yapı türlerinin onarılması ve tamir edilmesi ya da yeni binaların güçlendirilmesi sırasında kullanılan bir yöntemdir. Kimyasal ankraj ile betonlara ve kolonlara monte edilen ankrajlar, yapılan sağlam olmasını ve hasar görmüş sağlıklı olmayan yapılarında sağlam hale getirilmesine yönelik yapılan bir çalışmadır. Beton dökülme sırasında yeni yapılara uygulanırken eski yapılara da sonradan kimyasal ankraj uygulanabilmektedir.

Kimyasal Ankraj Nasıl Yapılır?

Ankraj yöntemi çok fazla çeşidi olan bir yöntemdir. Harçlı ankraj, genişleyen mekanik ankraj ve kimyasal ankraj çeşitleri arasında gerek yeni yapılarda gerekse onarım yapılacak olan yapılarda kimyasal ankraj çok fazla tercih edilmektedir. Kimyasal ankraj yapımı sırasında beton dökümü büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla da kimyasal ankraj yapacak olan uzman kişiler öncelikle beton blokların sağlam durmasını sağlayacak silindirler belirlemektedirler. Kimyasal ankraj yapılacak olan betonun silindir kesimi ve ölçüleri de uzman mühendisler gözetiminde ve kontrolünde belirlenerek yine mühendisler kontrolünde kimyasal ankrajlar beton arasına monte edilmektedir. Kimyasal ankraj uygulanacak olan beton yapılarında ankraj çapından ortalama olarak 4 milimetre daha geniş ölçüde olan deliklerin öncelikle hava kompresörü yardımı ile temizlenmesi sağlanmaktadır. Ardından epoksi adı verilen bir yapıştırıcı kullanılarak beton deliklerinin tamamen boşaltılması sağlanmaktadır. Bu işlem sonrasında selüloz özelliği taşıyan tiner ile temizlenen deliklere kimyasal ankraj ile yapılan çelik bloklar yerleştirilerek kimyasal ankraj işlemi tamamlanmaktadır.

Neden Karot Uzmanı?

Güvenli

Karot Uzmanı çalışanları işinde uzman sertifikalı karotçu ustalarından oluşmaktadır. Yaptıkları işte güvenliğin birinci sırada olduğunu bilirler.

Başarılı

Bizim için işi almaktan çok işi bitirip teslim etmek önemlidir. Bu yüzden bizim için karotçulukta başarı kaçınılmazdır.

Kalite Odaklı

İşimizi yapmadan önce iş analizi ve mühendislik hesaplamalar yapar, müşterimize en kaliteli ve ekonomik iş olanağı sunarız. Bu yüzden Karot Uzmanı kalitenin adresidir.

Amacımız Para Değil Sizi Kazanmak
.

Yıllardır bu işi yaparken öğrendiğimiz en önemli şeylerin başında bu ilke gelir. Müşterimizin gönlünü kazanmak bizim için para kazanmaktan daha değerlidir. Her işi kendi işimiz gibi sahiplenir ve sonuçlandırırız. Para kesinlikle bizim için ikinci plandadır.

  • Müşteri memnuniyetine değer veriyoruz.
  • İşimizde uzmanız ve ekibimiz bu işte çok iyi
  • Amacımız ülkemize daha yenilikçi iş gücü sağlamak
  • Bu işi yapmayı seviyoruz ve teknolojiyi iyi kullanıyoruz.
  • Sizinle birlikte gelişiyor ve büyüyoruz, bu da bize heyecan veriyor.

Son teknoloji makineler kullanıyor ve yeterli görmediğimiz alanlarda kendimiz üretiyoruz. Ar-ge çalışmaları yürütüyoruz. Makine techizatımızı hızla büyütüyor ve yeniliyoruz. Bizimle çalıştığınızda farkımızı görüp takdir edeceğinizden eminiz.

Hilti Kimyasal Dübel

Hilti Kimyasal Dübel kimyasal dübel, beton gibi sert maddelerin tutunmasını sağlayan bir malzemedir. Bu dübellerin farklı derinliklere uygulanabilme özelliği vardır. Boş kalan kısımlar ve kesim işlemi sırasında oluşan pürüzler, Hilti Kimyasal Dübel ile sorunsuz bir şekilde doldurulabilir. Seçiminizi Hilti Kimyasal Dübelden yana yaparak her zaman sorunsuz bir kullanım olanağı elde edebilirsiniz. Markanın hibrit özellikli kimyasal dübelleri ağır ankrajlama ve filiz ekimi amacıyla kullanılabilir. Zeminin ıslak ya da kuru olması fark etmeksizin bu dübellerle en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. Satışa sunulmadan önce gerekli testlerden geçirilen bu ürünler, yangına karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hibritin yanı sıra epoksi Hilti Kimyasal Dübeller de mevcuttur.

Ankraj Epoksi

Ankraj Epoksi beton zemin bağlantısının yapılmasını sağlayan ankraj işlemi sırasında yapıştırma için Ankraj Epoksi maddesi kullanılır. Bu maddenin kullanımına filiz ekim işlemlerinde de sıklıkla rastlanılır. Epoksi, yüksek dayanıklılık gösteren yapısı ve nem toleransı sayesinde uzun yıllar yenilenme ya da değişim ihtiyacı olmadan kullanılabilir. Bağlayıcı polimerler arasında en yaygın kullanılanı epoksidir. Deliklere reçine ile karıştırılarak uygulanabildiği gibi kum ile uygulananları da vardır. Donatılar ve bağlantı rotlarının ankrajı sırasında, enjeksiyon aparatlarının sabit hale getirilmesinde ve tesisat montajnda Ankraj Epoksi kullanılır. İşlemin profesyonel bir kişi tarafından uygulanması sağlamlık açısından bakıldığında oldukça önemlidir. Sağlam şekilde yapılmayan işlemler, hasara ve zaman içinde epoksinin etkisiz hale gelmesine sebep olabilir.

Filiz Ekimi Epoksi

Filiz Ekimi Epoksi binaların güçlendirme çalışmalarında yaygın olarak kullanılan filiz ekimi işleminde filiz olarak kasdedilen demirdir. Filizlerin sağlamlaştırılmasında epoksi adı verilen bir madde kullanılır. Filiz Ekimi Epoksi kullanımı ile daha güçlü ve dayanıklı bir yapıya kavuşur. Ekim işlemi için makinelerle filizin büyüklüğüne uygun şekilde delik meydana getirilir. İkinci adımda deliğin içinin temizlenerek epoksi ile doldurulması gerekir. Filiz Ekimi Epoksi doldurma işleminden sonra gerçekleştirilir. Epoksi, kısa bir süre içinde demirlerin sağlam bir şekilde zemine tutunmasına yardımcı olur. Farklı amaçlarla yapılabilen bu işlem; genellikle işaret ve korkulukların dikilmesinde, aydınlatma direklerinin zemine yerleştirilmesinde, dış cephe ve reklam panolarının yapımında kullanılır. Her işte olduğu gibi bu işte de profesyonellik son derece önemlidir.

Whatsapp Hattımızdan Teklif Alabilirsiniz.