Asfalt Kesme

Asfalt Kesme

Yapı ve inşaat alanı ucu bucağı olmayan, sürekli gelişen ve dolayısıyla da sürekli farklı yöntem ve teknikler ile daha kolay ve daha hızlı bir şekilde birçok farklı işlemin gerçekleştirilmesini mümkün hale getirmektedir. Bu işlemlerden birisi de yapılarda, inşaat yapımlarında ve özellikle yol yapımlarında oldukça fazla kullanılan bir yöntem olmaktadır. Bu nedenle asfalt kesme işlemi, işinde uzman kişilere ve ustalara yaptırıldığında son derece başarılı olmakla birlikte zamandan tasarruf ettiren birçok yapı işlemini kolaylaştıran bir yöntem olmaktadır.

Asfalt Kesme

Asfalt Kesme Nedir?

Asfalt kesme kısacası yol üzerinde belirli bir alanın uygun yöntem ve teknikler kullanılarak, gerekli ölçülerde ve asfaltın diğer bölümlerine zarar verilmeden yapılan bir kesme işlemidir. Asfalt kesme işlemi; büyük oranda yol yapımlarında olmak üzere kanalizasyon açma, mahalle ve ilçe su tesisatı ile elektrik tesisatı döşeme işlerinde tercih edilen bir işlem olmaktadır.

Asfalt kesme işlemi; doğru teknik ve yöntemler ile doğru makine ve araçların kullanılması sonucu son derece kolay ve kısa bir işlem olsa da bu işin tekniğini ve pratiğini tam olarak bilmeyen kişiler tarafından yapıldığında büyük hatalara ortam hazırlayabilmektedir. Dolayısıyla da asfalt kesme işi, işinde uzman ustalar tarafından ve mühendisler kontrolünde yapılmaktadır. Aksi takdirde gerekli olan ölçülere uyum sağlanamayacağı gibi aynı zamanda asfalt çevresinde darbeler ve çatlaklar da oluşabilmektedir. Bu darbe ve çatlaklar daha sonradan yapılan iş ve işlemlerde sorunlar ortaya çıkarabilmektedir.

Asfalt Kesme Nasıl Yapılır?

Asfalt, ucunda elmas karotlar bulunan özel üretilmiş asfalt kesme makineleri ile kesilmektedir ve asfalt kesme işlemi gerçekleştirilmektedir. Asfalt kesme öncesinde ustalar, mühendis kontrolünde kesilecek asfaltın çap ve derinlik gibi ölçülerini saptayarak işaretleri alarak sonrasında asfalt kesme makinesinin hazırlıklarını yapıp elmas ucu ve testereyi makineye yerleştirmektedirler. Sonrasında ise asfalt istenilen ölçüler doğrultusunda işaretlenen şekilde kesilmektedir. Kesme işlemi sonrasında asfalt çevresinde herhangi bir çatlak ya da hasar olmayacağından asfalt kesme işleminden sonra herhangi bir asfalt dökme gibi gereklilikler doğmamaktadır.

Asfalt kesme işlemi için fiyat alma gibi durumlarda kesilecek olan asfaltın çapı, derinliği, çevre ölçüsü gibi ölçüleri mutlaka bildirilmelidir. Bu gibi durumlarda bilir kişi olan mühendisler bölgeye giderek uygunluk analizi yaparak raporlar doğrultusunda fiyat çıkartmaktadır ve yine asfalt özelliğine uygun makine, araç ve gereçler ile asfalt kesme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Asfalt Kesme Niçin Yapılır?

Asfalt kesme işlemi özellikle adından da anlaşılabileceği gibi asfaltlı yol üzerinde yapılan bir işlemdir. Kanalizasyon çukuru açmak, asfaltlı yol üzerinde mahallelerin ve ilçelerin elektrik ve su tesisatını ya da doğalgaz tesisatını döşeyebilmek için asfalt kesme işlemi yapılmaktadır. Bu gibi tesisat işlerinde yol üzerinde asfalt kesme işlemi zamandan ve insan gücünden tasarruf sağlarken aynı zamanda sonucun istenilen şekilde ve ölçülerde olmasını da sağlamaktadır.

Neden Karot Uzmanı?

Güvenli

Karot Uzmanı çalışanları işinde uzman sertifikalı karotçu ustalarından oluşmaktadır. Yaptıkları işte güvenliğin birinci sırada olduğunu bilirler.

Başarılı

Bizim için işi almaktan çok işi bitirip teslim etmek önemlidir. Bu yüzden bizim için karotçulukta başarı kaçınılmazdır.

Kalite Odaklı

İşimizi yapmadan önce iş analizi ve mühendislik hesaplamalar yapar, müşterimize en kaliteli ve ekonomik iş olanağı sunarız. Bu yüzden Karot Uzmanı kalitenin adresidir.

Amacımız Para Değil Sizi Kazanmak
.

Yıllardır bu işi yaparken öğrendiğimiz en önemli şeylerin başında bu ilke gelir. Müşterimizin gönlünü kazanmak bizim için para kazanmaktan daha değerlidir. Her işi kendi işimiz gibi sahiplenir ve sonuçlandırırız. Para kesinlikle bizim için ikinci plandadır.

  • Müşteri memnuniyetine değer veriyoruz.
  • İşimizde uzmanız ve ekibimiz bu işte çok iyi
  • Amacımız ülkemize daha yenilikçi iş gücü sağlamak
  • Bu işi yapmayı seviyoruz ve teknolojiyi iyi kullanıyoruz.
  • Sizinle birlikte gelişiyor ve büyüyoruz, bu da bize heyecan veriyor.

Son teknoloji makineler kullanıyor ve yeterli görmediğimiz alanlarda kendimiz üretiyoruz. Ar-ge çalışmaları yürütüyoruz. Makine techizatımızı hızla büyütüyor ve yeniliyoruz. Bizimle çalıştığınızda farkımızı görüp takdir edeceğinizden eminiz.

Whatsapp Hattımızdan Teklif Alabilirsiniz.

Asfalt Kesme Makinası

Asfalt kesme makinasının ucuna motorlu elmas testere takılır. Makinenin tekerli yapıda olan sehpası ile testereye kolay bir şekilde hareket verilir. Bir darbe söz konusu olmadığı için işlemin asfalta herhangi bir zararı yoktur. Temiz ve pis suların aktarılması için gider açılması, şap çizgilerinin hazırlanması ve asfalt onarımlarında profesyonel bir operatör tarafından kullanılan makineler ile kısa sürede sonuç alınır.
Beton gibi sert yapıda olan asfaltların kesiminde kullanılan asfalt kesme makinası nın farklı çeşitleri vardır. Asfalt için kullanılan makineler, derz kesme makinesi olarak adlandırılır. Bu makinelerin benzinli, dizel ve elektrikli çalışan modelleri bulunur. Kesim işlemi sırasında 50 cm’e kadar başarılı sonuçlar veren bu makineler, yol ve altyapı çalışmalarında sıklıkla kullanılır.

Asfalt Kesim

Asfalt kesim işlemi, yolun bütünlüğünde herhangi bir bozulmaya yol açmadan profesyonel operatörler tarafından yapılmalıdır. Kullanılacak makinenin de işlemin hatasız bir şekilde gerçekleştirilmesinde payı büyüktür. Makinenin kesme aparatlarında zamanla aşınma meydana gelebilir. Aşınmanın fazla olduğu durumlarda kesim yapılan alanda eğrilik oluşabileceği gibi ölçülerden sapma sorunu da ortaya çıkabilir. Bu nedenle aşınan uçların yenileri ile değiştirilmesi oldukça önemlidir. Asfalt kesiminde kullanılan makinelerin pratik kullanım olanağı sunan dizel ve benzinli modelleri vardır. Bu modeller, elektrik bağlantısına ihtiyaç duymadığı için kablo kalabalığını önleyerek çalışma ortamının daha konforlu olmasını sağlar. Derz kesme makineleriyle yapılan işlemlerde titreşim meydana gelmediği için de asfaltta çatlak ya da kırık oluşumu gibi problemler yaşanmaz.

Asfalt Kesme Bıçağı Fiyatları

Asfalt kesme bıçağı fiyatları; model, çap ve marka gibi farklı değişkenlere göre tespit edilir. Kesme işleminden önce yapılacak fizibilite çalışmalarına göre bıçağın özelliklerinin nasıl olması gerektiği belirlenir. Bu sayede uygun yapıda olan bıçaklarla kısa sürede kesim yapılır. Bıçağın kaliteli bir yapıda olması Asfalt kesme bıçağı fiyatları kadar önemli bir husustur. Uygun fiyatlı olmasına rağmen kalitesiz yapıda olan bıçaklar, asfaltın zarar görmesine sebep olabilir. Makinelerde kullanılan bıçaklar, kesim işleminin sorunsuz tamamlanmasında önemli bir paya sahiptir. Makinede meydana gelen aşınmaya bağlı olarak asfaltın yapısında çatlamalar ya da kırılmalar meydana gelebilir. Bu nedenle aşınan bıçakların kesme işleminden önce değiştirilmesi önemlidir

Dairesel Asfalt Kesim Makinası

Dairesel Asfalt Kesim Makinası Evlerinizin bahçelerinde, yollarda ve daha birçok alanda kullanılan asfaltın onarım ve farklı amaçlarla kesilmesi gerekebilir. Kesme işleminin sorunsuz bir şekilde yapılması için Dairesel Asfalt Kesim Makinası kullanılır. Bu makine ile kısa süre içerisinde yapısına herhangi bir zarar vermeden asfaltı kesmeniz mümkündür. Kesim işlemi sırasında operatörün dikkati, işlemin kalitesinin belirlenmesinde oldukça etkilidir . Alanında deneyimli operatörler, makinenin açısını en doğru şekilde ayarlayarak hasarsız bir şekilde işlemi tamamlar. Bu sayede sonradan düzeltme, onarım gibi işlemler yapılmasına gerek kalmadığı için ekstra maliyetlerle karşılaşmazsınız. Dairesel Asfalt Kesim Makinası ile tesisat döşeme ve gider bağlantılarının yapılması gibi işlerde sonuç her zaman kusursuzdur.

Asfalt Kesim Makinası

Asfalt kesim makinası Yol yapım çalışmalarının önemli parçası olan asfalt kesim makinası, tesisat çalışmalarında da sıklıkla kullanılır. Makinenin ucunda yer alan bıçaklar, kesim için belirlenen ölçülere ve derinliğe göre seçilir. Kusursuz bir kesim için hem makinenin hem de operatörün yeterli özelliklere sahip olması gerekir. Kesim makinesinin ucu düzenli olarak kontrol edilmeli ve herhangi bir aşınma ve yıpranma durumunda değişimi sağlanmalıdır. Makineye hareketi doğru bir şekilde veren operatör, asfalt yüzeyinde hasar meydana gelmesini engeller. Hasarsız ve kaliteli yapılan işler sonucunda hiçbir zaman ekstra masraflara katlanmanıza gerek kalmaz. Bu sayede asfalt kesim makinası ve operatör işbirliğiyle planladığınız zamanda işlerinizi sürdürmeye devam edebilirsiniz.

Asfalt Kesim Makinası Fiyatları

Betonarme yapılan birçok konut ve iş yeri gibi tüm binaların çoğu kalıp betonların dökülmesi ile inşa edilmektedir. Dolayısıyla da küçük bölmeler sonradan kesilmektedir. Beton kesme işi, son derece itina gösterilmesi gereken bir iştir aksi takdirde yanlış bir kesim tüm betonun işlevini yitirmesine neden olurken aynı zamanda yanlış bir yöntem betonun kesilen kısmının etrafının çatlamasına ve sağlamlık değerinin düşmesine neden olmaktadır. Adalar beton kesme firma çalışanlarımız beton kesme işlemini itina göstererek beton yapısına ve çevresine zarar vermeden gerçekleştirmektedir. Bu sayede büyük beton kalıbında gerekli duyulan bölgelere, gerekli ölçülerde cam ve pencere bölümleri çalışanlarımız kolay ve güvenilir bir şekilde açmaktadır.

Whatsapp Hattımızdan Teklif Alabilirsiniz.

Asfalt Kesici

Asfalt Kesici Yol yapımında sıklıkla kullanılan asfalt, kuruduktan sonra kesimi oldukça zor olan bir maddedir. Bu nedenle kesim işlemi sırasında kullanılacak makinenin, asfaltın yapısına uygun olması gerekir. Kesim işlemi sırasında profesyonel kişilerin kullanmadığı makineler, ciddi hasarlara sebep olarak beklenmeyen maliyetlere yol açar. Asfalt Kesici ihtiyacınız olduğunda yapmanız gereken, profesyonel bir firma ile çalışmaktır. Makinede, yapılacak işlemin türüne ve büyüklüğüne göre bıçak değişimi yapılmalıdır. Asfalt Kesici bıçaklarında farklı çap seçenekleri vardır. Bunun yanı sıra asfalt kalınlığına göre de seçilecek bıçağın türü değişiklik gösterir. Kalın yapıda olan asfaltlarda, bıçağın dayanıklı yapıda olması ve yüksek güçlü bir performans sergilemesi gerekir. Makine ve operatör konusunda seçiminizi doğru yaparak hiçbir sorun yaşamadan kesim işlemini tamamlayabilirsiniz.

Asfalt Kesme Bıçağı

Asfalt Kesme Bıçağı asfalt kesimi sırasında kullanılan makinelerde yer alan bıçaklar, işlemin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için son derece önemlidir. Asfalt Kesme Bıçağı olarak en yaygın kullanılanların başında elmas yapılı uçlar gelir. Teknolojinin gelişmesiyle beraber elmas uçlu bıçaklar da üstün özelliklere sahip olarak üretilmektedir. Bu bıçaklar, lazer kaynaklı yapıları ile farklı açılarda kesim yapabilir. Asfalt Kesme Bıçağında elmas yapıda olan uçlar kullanıldığında, kesim herhangi bir problemle karşılaşmadan tamamlanır. Kuru ve ıslak kesim yapabilen bıçaklar, uzun yıllar herhangi bir aşınma problemi olmadan kullanım olanağı sunar. Bu sayede sık sık bıçak değişimi yapmanıza gerek kalmadan kesim işlemlerini sürdürmeniz mümkündür. Farklı çaplara sahip olan bıçaklardan işlemin türüne uygun bir seçim yapmanız gerekir.

Asfalt Kesme Makinesi

Asfalt kesme makinesine doğru hareketin verilmesi ve kesme işleminin herhangi bir problem olmadan tamamlanması için tercihinizi her zaman profesyonellikten yana yapmanız gerekir. Yapılacak kesme işleminin çapı ne ölçülerde olursa olsun, alanında deneyimsiz kişiler tarafından yapılan işlemler asfalt kesme makinesinin çatlaklara ve kırılmalara yol açmasına sebep olur. En sorunsuz kesme işlemleri için firmamızdan destek alabilirsiniz. Asfalt kesimi için işi bilen bir operatör kadar iyi bir makine de oldukça önemlidir. Yol yapım çalışmalarında ya da tesisat çalışmalarında sıklıkla kullanılan bu makineler, derz kesim makinesi olarak adlandırılır. Benzinli ve dizel çalışabilen modellerinin olması hem elektrik maliyetlerinden tasarruf edilmesini hem de gereksiz kablo kalabalığının önlenmesini sağlar.

Asfalt Kesme Fiyatları

Asfalt Kesme Fiyatları Bahçelerde, yollarda, sitelerde sıklıkla kullanılan asfaltların çeşitli nedenlerle kesilmesi gerekir. Bu kimi zaman bir kırığın onarımı için olabileceği gibi kimi zaman da yapılacak bir tesisat çalışmasının bir parçası olarak gerçekleşebilir. Amaç ne olursa olsun, Asfalt Kesme Fiyatlarından önce kaliteye önem verilmesi gerekir. İşlem yapılacak asfaltın kalınlığı, genişliği gibi değişkenlere göre size farklı bir fiyat sunulur. Deneyimli bir ekiple anlaşmanız halinde Asfalt Kesme Fiyatları nın dışında ekstra bir maliyetle karşılaşmazsınız. Deneyimli operatörler makineyi doğru bir şekilde kullanarak herhangi bir çatlak ya da kırık oluşumuna sebep olmaz. Bu sayede planladığınız zamanda iş tamamlanır. En kaliteli makinelerle yapılan kesme işlemi ile asfaltın yapısında ilerleyen dönemlerde de herhangi bir sorun meydana gelmez.

Whatsapp Hattımızdan Teklif Alabilirsiniz.