Keçiören KAROTÇU

Whatsapp hattımızdan hemen teklif al!

Keçiören Karotçu hizmeti, profesyonel bir şekilde uzman kadro ile verilmesi gereken bir hizmettir. Karotçu kendisine verilen işi yapmadan önce teknik ölçümlerle kesilecek betonu analiz eder. Yapıya zarar verip vermeyeceği konusunda iş sahibini bilgilendirir. Daha sonra kesilecek veya delinecek betonun kalınlığı ve beton demir oranına göre makine techizat seçimi yapar. Elektrik ve su alt yapısının uygun olup olmadığını araştırır ve uygun ekip ve ekipmanla iş güvenliğini sağlayan Karotçu, Beton Kesme veya Beton Delme işlemini gerçekleştirir. Keçiören karotçu firması olarak, yapıların beton dizayn ve yapımının ne kadar kaliteli ve sağlam olduğunu uzman karotçu hizmeti ile saptamaktadır. Özel karot makineleri ile numuneler alarak hizmet veren firmamız, Keçiören ve çevresinde karot hizmeti sunmaktadır.

Keçiören Karotçu

Keçiören Karot

Keçiören Karot, inşaat işinin başladığı tarihten bugüne yapılagelen bir hata giderme ve restarasyon işlemidir. Yapıların proje halindeki hatalarından tutun ustaların yanlış uygulamasına kadar bir çok konuda Karot devreye girmek zorundadır. Sadece hatalar değil dar alanların genişletilmesi, Su Tesisatı ve Doğalgaz Tesisatı boru deliklerinin açılması, Yeni kapı ve pencere ihtiyacı.. Tüm bunlar Karot işinin inşaatta ne kadar önemli olduğunu bize hatırlatmaktadır. Tabi Karot'un sıradan bir iş olmadığını vurgulamamız gerekmektedir. Her detayın titizlikle incelendikten sonra Karot yapılması gerektiğini unutmamamız gerekir. Bunun için de bu işi ileri seviyede bilgili ve tecrübeli bir ekip ve ekipmanla yapmak son derece önemlidir. Betonun kalıba dökülmesi ile birlikte hizmete başlayan firmamız, yapının inşaatında kullanılan beton numunesi ile işe başlamaktadır. Bu sayede özel ve teknolojik makinelerimiz ile sizlere sunduğumuz Karotçu hizmetimiz tartışmasız ve rakipsiz olarak piyasada tek lider hizmet haline gelmektedir. Hizmet kalitemizi tesadüfe bırakmadan kendimiz sağlıyoruz ve böylece Keçiören Karot olarak siz değerli müşterilerimizi ve size verdiğimiz hizmetimizi önemsiyoruz.

Keçiören’un En İyi Karotçusu ✅Profesyonel Karotçu Hizmetleri
Temiz Garantili Hizmet ✅Acil Karotçu Yanınızda
Son Teknoloji Makineler ✅Karot Yerinde Tespit
Keçiören Karot Firması ✅Beton Delme & Beton Kesme
20+ Yıldan Uzun Süredir Deneyim ✅Tüm Türkiye'de Hizmet

Keçiören Karot Fiyatları

Keçiören Karot Fiyatları, karotçulukta en çok merak edilen ve işverenlerin kafasını karıştıran konulardan biridir. Malesef eline bir hilti alan herkes şirket dahi kurmadan piyasaya Karotçu olarak iş yapmaya başlamaktadır. Bu tür merdiven altı girişimciler, çok ucuz fiyata fiyat teklifleri vererek hem piyasayı kötü duruma düşürmekte hem de can güvenliklerini tehlikeye atmaktadırlar. Karot Fiyatlarını tam anlayabilmek için kurumsal şirketlerin fiyat listelerine bakmak gerekmektedir. Çünkü düşük fiyat veren bu merdivenaltı Karotçular yapmak istedikleri işin altından kalkamamakta ve işi yüzüne gözüne bulaştırmaktadırlar. Karot İşi kesinlikle basit bir iş değildir, tecrübeli ve bilgili ustalar tarafından gerçekleştirilmezse insan hayatını büyük tehlikeye atabilmektedir. İşinizin güvenilir ve sağlam bir şekilde yapılmasını istiyorsanız size özel Keçiören Karot Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Keçiören Karot Firmaları

Keçiören Karot Firmaları; Karot işini yapmak için şirket açmış, Karot işini yapacak elemanlarını belli bir bilgi ve tecrübe dahilinde yetiştirmiş firmalardır. Kaliteli ve tecrübeli Karot Firmaları size asla olmayacak bir fiyatla olmayacak bir iş teklifi sunmazlar. Gerçeklikten uzak fiyat teklifi veren firmalar daha doğrusu firma olamayan bazı merdiven altı Karotçular sizi lütfen aldatmasın. Kaliteli ve tecrübeli bir işe ihtiyacınız varsa Keçiören Karot Firmaları olarak bizi tercih edebilirsiniz.

Keçiören Beton Delme

Keçiören Beton Delme, firmamızın onlarca Karot işleriniden sadece biridir. Beton Delme için son teknoloji makineler ve elmaslar kullanılmaktadır. Bu elmaslar her çapta delik için özel olarak Beton Delme makinelerinde kullanılmak üzere üretilen uçlara kaynak yapılmaktadır. Bunlara Karot Ucu denilmektedir. Keçiören Beton Delme firmamız her türlü kalınlık ve derinlikte betonu istenen çapta milimetrik ölçülerde delebilme kabiliyetine sahip tecrübeli ve birikimli bir ekiple yoluna devam etmektedir.

Whatsapp hattımızdan hemen teklif al!

Keçiören Beton Kesme

Keçiören Beton Kesme , ister yeni bir tezgah oluşturmak ister kaldırımınızı genişletmek isteyin , Beton Kesme hayal ettiğiniz kadar korkutucu değil. On santimetreden daha kalın beton duvar kesmek kesinlikle profesyonel bir Karotçu Ekibin işidir. Beton kesme ihtiyacı tüm inşaatlarda orataya çıkması muhtemeldir. Bunun için kaliteli ve hızla aşınmayan elmas bıçaklar kullanılmalıdır.

Beton Nasıl Kesilir?
Derzlerin nerede kesileceğini seçmeden önce kürleme teknikleri , beton kalınlığı, beton uzunluğu ve taban tipi gibi faktörler analiz edilmelidir. Kesilecek beton belirlendikten sonra, kesim çizgisi bir tebeşir veya ip yardımıyla işaretlenir. Bıçağın gerekli derinliğe ulaşmasına izin verilir, ardından işretlenen çizgi boyunca testere hareket ettirilir.

Beton Kesilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Testere bıçağı bükülmemeli, Yapıştırma üzerindeki aşınmayı artıracağından bıçağın kesim sırasında dönmesine izin verilmemeli. Ağır inşaat demiri ile beton keserken, yumuşak metal segman bağlarına sahip bıçaklar kullanılmalı. Daima gerekli kişisel koruma ekipmanları kullanılmalıdır.

Testere Kesimi Ne Kadar Derin Yapılabilir?
İyi bir pratik kural; ek yerlerini beton kalınlığının dörtte biri ila üçte biri arasında kesmektir. 15 cm kalınlığında bir beton levha için bu, 3 ila 5 icm derinliğinde kesme anlamına gelir. Testere kesme derinliğinin yapısal mühendislik özelliklerini karşıladığından emin olunmalıdır. Testere kesiği çok sığsa, rastgele çatlama meydana gelebilir. Keçiören Beton Kesme, beton kesimini uzman ekibiyle milimetrik oranda sıfır hata ile kesebilecek kabiliyettedir.

Keçiören Asfalt Kesme

Keçiören Asfalt Kesme, asfaltı kesmeden önce atmanız gereken en önemli adımlardan biri, doğru ekipmanı kullandığınızdan emin olmaktır. Yaygın varsayımın aksine, bir matkap bu iş için en iyi alet değildir. Matkapla asfaltı kırmaya çalışmak yolu çevreleyen asfaltı zayıflatabilir. Bunun yerine, en iyi sonuçlar için bir asfalt kesme bıçağı kullanılmalıdır. Asfalt kesmek, beton, mermer veya granit gibi diğer yüzeyleri kesmek için kullanılan bıçaklarda farklı benzersiz bir bıçak gerektirir. Asfalt daha yumuşak olduğu için sert kaynatılmış bir elmas bıçak gerektirir. Diğer yumuşak kaynaklı bıçaklar, Asfalt Kesme de etkili değildir . Elmas asfalt kesme bıçağıyla, asfaltı keserken açıkta kalan kenar aşınır. Bıçaktaki aşınma, yeni bir kum tabakasını ortaya çıkararak sürekli kesime neden olur. Asfalt kesme bıçaklarının hem ıslak hem de kuru çeşitleri vardır. Kuru bıçaklar, ıslak asfalt kesme bıçaklarına göre daha yumuşak bir bağa sahiptir. Ek olarak, ıslak bıçaklar, kaldırım kesilirken bir kesimi soğutmak ve yağlamak için su gerektirir. Keçiören Asfalt Kesme olarak son teknoloji asfalt kesme makinelerimizle bu işi profesyonel yapmaktayız.

Keçiören Beton Güçlendirme

Keçiören Beton Güçlendirme, Betonarme, çok yönlü bir kompozittir ve modern inşaatta en yaygın kullanılan malzemelerden biridir . Beton; yük altında altında güçlü, ancak gerilimde nispeten kırılgan bir malzemedir . Düz, güçlendirilmemiş beton , titreşimlerin , rüzgar yükünün vb. neden olduğu gerilmelere dayanma konusunda nispeten zayıf olduğu için birçok yapı için uygun değildir . Beton Güçlendirme de genel mukavemeti artırmak için, çelik çubuklar, demir tel örgüleri veya kablolar betonun içine gömülebilir. Genellikle inşaat demiri olarak bilinen bu takviye, çekme kuvvetlerine direnir. Birlikte güçlü bir bağ oluşturan bu iki malzeme, etkili bir şekilde tek bir yapısal eleman olarak hareket ederek uygulanan çeşitli kuvvetlere direnebilir. Beton Güçlendirme; betonarme kalıplanmış veya dökme beton olabilir ve bu şekilde geniş bir uygulama aralığında kullanılmaktadır; döşeme , duvar , kiriş , kolon , temel ve çerçeve yapımı . Donatı genellikle, kirişlerin alt kısmı gibi, betonun gerilmeye maruz kalması muhtemel alanlarına yerleştirilir . Çelik donatının hem üstünde hem de altında minimum 50 mm örtü olması normaldir. Çoğunlukla çatlamayı kontrol etmenin bir yolu olarak kullanılabilecek bir dizi çelik olmayan donatı türü de vardır. Lifle güçlendirilmiş beton , malzeme boyunca eşit olarak dağılmış kısa ayrık lifler içeren bir beton karışımıdır. Lifler cam , polipropilen , sentetik ve doğal malzemelerden ve ayrıca çelikten yapılabilir. Keçiören Beton Güçlendirme konusunda uzman ekibimizle betonu çok iyi analiz edip uygun malezemelerle güçlendiriyoruz.

Keçiören Kimyasal Ankraj

Keçiören Kimyasal ankraj, daha fazla esneklik sağlayan mekanik ankrajın beton ve benzeri yüzeylere tutturma tekniğidir. Manşonlu ankraj, kama ankraj veya damla ankraj gibi mekanik bir ankraj betona yerleştirilir ve sıkıldıktan sonra genişler. Bu genişleme, dübelin deliğin duvarını kavramasına ve son derece güçlü bir tutuş sağlamasına neden olur. Çok popüler ve ekonomik bir seçenek olmakla birlikte, bazı sınırlamalar vardır. Kimyasal ankraj , bir reçinenin önceden yerleştirilen tıpa vasıtasıyla delik içine enjekte edilmesidir. Böylece tüm boşluklar doğal olarak doldurur ve betona %100 yapışarak, hava ve su geçirmez hale getirilmiş olur. Mekanik ankrajlarla, önceden belirlenmiş her boyut kendi yük kapasitesi limitlerine sahiptir. Kimyasal dübellerin neredeyse sınırsız gömme derinliği vardır, bu nedenle yük kapasitesini artırmak için deliğe herhangi bir uzunluktaki çubuğu gömebilirsiniz. Daha kalın bir çubuğa sahip daha büyük çaplı bir delik kullanmayı seçerseniz, yük kapasitesini yeniden artırırsınız. Kimyasal dikmeler olarak da bilinen kimyasal ankraj, beton alt tabakaların kenarına doğru ve duvar bloğu boyunca yerleştirilebilir. Kimyasal olarak tutulan bir çubuğun genleşmeyen doğası, çevredeki betonun çatlama olasılığını önemli ölçüde azaltır. Bu, korkulukların kenara yakın veya beton merdivenler ve benzeri uygulamalar için sabitlenmesi için çok iyidir. Son olarak, kimyasal ankraj size kimyasalların açık çalışma süresi boyunca saplamanın hizasında küçük ayarlamalar yapma fırsatı verirken, mekanik bir ankrajın, derinliği ve açıyı düzeltmek için her seferinde mükemmel bir şekilde milimetrik delinmesi gereken bir deliğe ihtiyacı vardır ve bu doğru yapılamazsa kullanılamaz. Kimyasal ankrajların bazı yükleniciler için dezavantajı, kurulumlarının daha karmaşık olması ve yanlış kurulum alışkanlıklarının çapanın kapasitesini tehlikeye atabilmesidir. Doğru kurulum yöntemlerini takip etmek çok önemlidir, Keçiören Kimyasal Ankraj bu konuda uzman ve eğitimli bir personele sahiptir.

Whatsapp hattımızdan hemen teklif al!

Keçiören Duvar Kırma

Keçiören Duvar Kırma, birçok insanın evleri dönüştürmek için eski yerleşim planlarını tadilatla yeniden biçimlendirdiği bir iştir. Bir tadilat yapılırken duvarların kaldırılması da sıklıkla gereken bir durumdur. Duvar Kırma işeminin ardından duvarların kaldırılmasıyla doğal ışık içeri girebilir, aile yaşamına daha uygun mekanlar açılabilir ve daha sosyal, esnek bir yaşam tarzı elde edilebilir. Bununla birlikte, Duvar Kırma işi iç duvarları yıkmak yapısal etkileri olan bir iştir ve başlamadan önce kaldırılması için işaretlediğiniz duvarların rolünü anlamanız gerekir. Evinizin genel dengesinin bozulmamasını sağlamak için yapmanız gereken kontroller vardır. Keçiören Duvar Kırma bu konuda size rehberlik edecektir.

Keçiören Derz Kesim

Keçiören Derz Kesim, rastgele çatlamayı en aza indirmek için güçlendirilmemiş ve hafif güçlendirilmiş zemin döşemelerinin çatlayıp dağılmasını önlemek amacıyla yapılır. Derz Kesim işlemi, betonda düz hatlı zayıflatılmış düzlemler oluşturarak, büzülme derzleri önceden belirlenmiş yerlerde çatlaklar oluşturarak çatlama yerini "kontrol eder". Soğutma ve kuruma nedeniyle döşemeler küçüldükçe, büzülme veya çekme gerilmeleri oluşmaya başlar ve bu yerlerde beton daha zayıf veya daha ince olduğu için büzülme derzlerinde çatlaklar oluşur. Keçiören Derz Kesim profesyonel bir şekilde Derz Kesme işlemi yapmaktadır.

Keçiören Bina Yıkım

Keçiören Bina Yıkım, mühendisler ve yıkım uzmanları bir binanın nasıl yıkılacağına karar verirken birkaç faktöre bakarlar. Diğer endişelerin yanı sıra, binanın bulunduğu alanı, birincil yapı malzemelerini, yıkımın amacını ve enkazın nasıl bertaraf edileceğini de göz önünde bulundururlar. Yıkım yöntemleri, yıkıcı bir patlamadan dikkatli, parça parça sökmeye kadar değişebilir, ancak kalabalık bir kentsel ortamda, yıkım ekibi ve çevredeki binalar ve ortak alanlar için herhangi bir teknik güvenli olmalıdır. Bina Yıkım işi bu işi defalarca yapmış tecrübeli bir ekip ve teknolojik ekipmanla mümkündür. Keçiören Bina Yıkım sizin için güvenli bir şekilde bu işi gerçekleştirir.

Keçiören Karot Delme

Keçiören Karot Delme; iki ana tür karot delme vardır: sert karot ve yumuşak karot. Bu, her yöntemin uygun olduğu litoloji türünü ifade eder. Yumuşak karot, konsolide edilmemiş malzemeden bir çekirdek numune alırken kullanılır ve 150 metre derinliklere ulaşabilir. Yüzey altı kumtaşı kadar sert veya daha sert malzemelerden oluştuğunda sert karot kullanılır. Bu tip karotlama ile çok daha büyük derinliklere ulaşılabilir.

KAROT DELME NASIL YAPILIR?
Yumuşak karot , bir zımba çekirdek sistemi kullanır. Bu, biri diğerinin içine yerleştirilmiş iki varil kullanmayı içerir. İç namlu, maça numunesini yakalamak için öne doğru itilir, ardından dış namlu mahfaza sağlamak için uzatılır, böylece delik çökmez. Bu yöntem, numunenin bütünlüğünü dış namluda ilerlerken kullanılan hava veya sıvıdan korur. Sert karotta ayrıca iç içe geçmiş iki namlu kullanılır, ancak dış namlu iç namludan önce uzatılır. Bu, numunenin sondaj sıvısı veya havayla yıkandığı anlamına gelir, ancak çekirdek numunesi yeterli kaya olduğu için, bozulma veya kontamine olma tehlikesi yoktur. Gömülü küçük elmaslı matkap uçları zor litolojide kayayı kesmek için kullanıldığından, sert karot bazen elmas karot olarak adlandırılır. Keçiören Karot Delme size bu konuda her türlü desteği vermeye hazırdır.

Whatsapp hattımızdan hemen teklif al!

Keçiören Karot Kesme

Keçiören Karot Kesme, borular, teller, havalandırma veya havalandırma deliklerinin geçmesi için açıklıklar oluşturmak için kullanılan bir tekniktir ve takviye kesmesinden kaçınmak için karot kesimi dikkatlice planlanmalıdır. Beton ve çelik kaotlar üzerinde fazlalık ve kritik olmayan gerilimin olduğu alanlarda tercihen alınmalı ve gerilimli alanlardan kaçınmak için karot kesimi uygun şekilde planlanmalıdır. Karot Kesim yapmaya ihtiyaç duyulduğunda, önce bir metal detektörü kullanarak inşaat demiri konumlandırılır ve inşaat demirinin beton yüzey üzerindeki konumu işaretlenir ve konumu ayarlayarak bir Karot Kesimi yapmak için ana donatı çubuklarının kesilmemesine dikkat edilir. Keçiören Karot Kesme firmamız size en güvenilir ve profesyonel çözümler sunmak için hizmetinizdedir.

Keçiören Halat Kesme

Keçiören Halat Kesme veya Tel Kesme geleneksel beton testerelerin uygun olmadığı işler için kullanılır. Tel Kesme, elmasla kaplanmış tel halatı kesilecek malzemenin içinden çekmek için bir dizi makara kullanır. Beton, çelik, paslanmaz çelik ve hemen hemen her malzeme elmas tel ile kesilebilir. Halat Kesme yöntemi, kesilecek çevre çevresinde çok az boşluk bırakarak beton kolonları, payandaları, temelleri ve kirişleri kesmeye izin verir. Keçiören Halat Kesme kaliteli elmas kesim malzemeleriyle hizmetinizdedir.

Keçiören Halatlı Beton Kesme

Keçiören Halatlı Beton Kesme, büyük bir beton boruyu, istenmeyen bir heykeli, tuğla sütunu veya hatta bütün bir beton köprüyü kesmeniz mi gerekiyor? Halatlı Beton Kesme, prensipte basit bir beton kesme tekniğidir, aksi takdirde çok karmaşık ve zorlu görevlerin üstesinden gelebilir. Tüm beton kesme teknikleri arasında, Halatlı Beton Kesme, kesinlikle yeni başlayanlar için en eşsiz ve aynı zamanda daha az açık olan çözümdür. Karmaşık nesneler için son derece çok yönlü ve etkili bir çözümdür. Bir kez kurulduktan sonra beton, taş ve çeliği sessiz ve hassas bir şekilde acımasızca keser. Keçiören Halatlı Beton Kesme size en uygun çözümler sunmak için hizmetinizdedir.

Keçiören Kat Eksiltme

Keçiören Kat Eksiltme tekniği, beton duvarlar gibi dikey yüzeylerde doğru kesimler yapmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu beton kesme yönteminde, yatay ve dikey kesimleri en etkili şekilde yapmak için elmas bıçaklı palet montajlı bir sistem kullanılmaktadır. Ve bu nedenle, beton Kat Eksiltme tekniği olarak da bilinir. Ekipman, betonarme, ön dökümlü beton, duvar ve diğer malzemeleri hızlı bir şekilde kesebilir. Diğer beton kesme yöntemleriyle mümkün olmayan belirli açılarda açıklıklara ihtiyacınız varsa , cevap elmas duvar kesme tekniğidir. Beton duvar testereleri, kapı, havalandırma veya pencere montajları için kolayca kullanılabilen açıklıklara mükemmel bir son kat vererek pürüzsüz ve düz kesimler yapar. Beton duvar testereleri, elektrikli veya hidrolik güç kaynakları ile çalışır. Niş uzmanlarına göre, beton duvar testeresi, diğer adıyla palet testeresi, bir levha testereden daha çok yönlü bir araçtır. Bir rayı monte edebileceğiniz herhangi bir beton yapı üzerinde hassas açıklıklar veya kesikler oluşturabilirsiniz. Beton testeredeki elmas bıçağın boyutu, ihtiyaç duyulan kesimlerin derinliğine ve boyutuna bağlı olarak değişebilir. Beton kesmeye ek olarak , yapının belirli bölümlerini kaldırmak için yıkım projelerinde elmas duvar testereleri kullanılır. Keçiören Kat Eksiltme sizin için en doğru çözümü sunacaktır. Lütfen iletişime geçin.

Whatsapp hattımızdan hemen teklif al!

Keçiören Elektrkili Derz Kesme

Keçiören Elektrkili Derz Kesme; beton döküldükten sonra büzüşecektir. İyi karışımlarla büzülmeyi azaltabiliriz, ancak her zaman küçülecektir ve bu gerçeği kabul etmemiz ve bu küçülmeyi nasıl karşılayacağımızı bilmemiz gerekir. Pürüzsüz, kesintisiz bir alt taban ve doğrudan levhanın altındaki nem bariyeri, levha ve alt taban arasındaki sürtünmeyi azaltır ve iç kısıtlamayı azaltır. Büzülme derzleri, Elektrkili Derz Kesme yöntemi ile kesilerek, bir oluk açma aletiyle bir eklemin işlenmesiyle veya bitirme sırasında betona plastik bir şerit yerleştirilerek (fermuar şeridi) oluşturulur. Doğru zamanlama ve kesme derinliği çok önemlidir. Çok uzun süre beklerseniz, beton levha istediğiniz yerde değil, istediği yerde çatlayacaktır. Ve eklem yeterince derin kesilmezse, çatlağı yönlendirmek için gereken zayıflık düzlemini oluşturamayacaktır. Elektrkili Derz Kesme, geleneksel ıslak kesim veya kuru kesim testereleri veya erken giriş testereleri ile yapılabilir. Keçiören Elektrkili Derz Kesme firmamız sizin için en uygun çözümü üreteceğinden şüpheniz olmasın.

Keçiören Benzinli Derz Kesme

Keçiören Benzinli Derz Kesme erken girişli bir testere kullanarak, hava sıcaklığına bağlı olarak 1 ila 4 saat içinde testere kesimleri yapılabilir. Geleneksel bir testereden çok daha erken. Testere kesimi, beton döşeme kalınlığına bakılmaksızın tipik olarak 3 cm derinliğindedir. Takoz plakanın ve bıçakların iyi durumda tutulması kesim kalitesini iyileştirecektir Benzinli Derz Kesme geleneksel ıslak kesim benzinle çalışan beton testereleri, derzleri kesmek için kullanılabilir, tipik olarak kesme sırasında kesilmiş kenarların gevşemesini önlemek için betonun yaklaşık 500 psi'lik bir mukavemete ulaşmasını beklerler. Zamanlama, sıcaklığa ve bağıl neme bağlı olarak değişir, ancak kesim zamanı genellikle beton yerleştirildikten 4 ila 12 saat sonradır. Kesme derinliği en az beton döşeme kalınlığının ¼'ü kadar olmalıdır. Keçiören Benzinli Derz Kesme konusunda uzman ekibimiz son teknoloji makinelerle en iyi şekilde size yardımcı olacaklardır.

Keçiören Filiz Ekme

Keçiören Filiz Ekme, çelik betonun içinde korozyona uğradığında, bu bir bozulma ve yük taşıma kapasitesinin kaybının bir işaretidir. Mevcut standartlar, çeliğin sağlam olduğunu ve çeliğin enine kesitinin başlangıçta olduğu gibi kaldığını varsayar. Bununla birlikte, bir yapının yaşı arttıkça ve daha karmaşık hesaplama yöntemleriyle, bazıları için bir yenileme sağlanabilir. kesit küçültme. Bu hassas bir noktadır ve korozyon süreçlerini, çelik kesit küçülmesini ve tendonlardaki çatlakları belirleyebilen ölçüm yöntemlerine ihtiyaç vardır. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, bu tür değişiklikleri algılayacak kadar hassas olan manyetik ve elektrikli cihazların geliştirilmesinde büyük ilerleme kaydedildi. Bir yapıyı güçlendirmenin bir yöntemi , yüzeyine çelik, cam elyafı veya karbon elyaf şeritleri yapıştırmaktır. Buna Filiz Ekme denilmektedir. Yapıştırıcının şerit ile beton arasında iyi bir bağ sağlaması önemlidir. Bağ, kuvvetlendirme elemanından betona kuvvet aktarımından sorumludur. Şeritler şeffaf olmadığından, bağın tahribatsız yöntemlerle kontrol edilmesi gerekir. Delaminasyonlar da bulunmalıdır. Bu, yukarıda açıklananlara benzer yöntemlerle, ancak muhtemelen daha kısa bir dalga boyu veya daha yüksek frekansla elde edilebilir.

Keçiören Hafriyat

Keçiören Hafriyat yapı açısından, kazı ve yıkımdan oluşan molozun uzaklaştırılması işlemidir. Hafriyat, Binaların yıkılması, duvarların kesilmesi veya delinmesi işlemlerinden sonra devreye Hafriyat işi girer. Keçiören Hafriyat karot işlerini yaparken hafriyatı ortada bırakmaz ve bu işleri uzman ekibi ve iş makineleriyle profesyonelce yerine getirir.


Whatsapp hattımızdan hemen teklif al!